Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik, jako gospodarz tej gminy również w tym roku uruchomił wsparcie w zakresie składania e-wniosków plus przez internet o dopłaty bezpośrednie.

Tak, więc od początku marca do końca 15 maja w salce na piętrze Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach można było skorzystać z oferowanej profesjonalnej pomocy. Do tego zadania zostały wydelegowane dwie panie, które zostały w tej dziedzinie wyszkolone i od lat realizują podobne zadania. Ostatecznie ARiMR przedłużył składanie wniosków do 15 czerwca 2018r., Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył złożyć wniosku w pierwszym terminie to ma w dalszym ciągu możliwość uzyskania pomocy w placówce Urzędu Gminy Sośnie w pok. nr 2. Pomoc będzie trwała tak długo jak ARiMR nie zakończy przyjmowania wniosków.

Panie pomagały w zakresie wypełniania e-wniosków plus o przyznanie dopłat bezpośrednich dla rolników, jak również wszystkich innych dokumentów wymaganych w związku z ubieganiem się przez rolników o te płatności. Wszyscy zainteresowani otrzymali nieodpłatnie pomoc przy wypełnieniu wniosków. Z całej gminy w tym czasie skorzystało ok. 300 osób. Pomoc tym bardziej jest nieoceniona, ponieważ wszystkie wnioski zostały wysłane elektronicznie do ARiMR w Ostrowie Wielkopolskim, a więc można powiedzieć, że było to w pełni kompleksowe wsparcie.

Rolnicy nie kryją radości z takiej formy pomocy, ponieważ gmina Sośnie jako jedyna z okolicy prowadzi bezpłatną pomoc w wypełnianiu e-wniosku plus. Osoby korzystające z pomocy były zachwycone. Z roku na rok wiele rzeczy, dokumentów się zmienia, wymaga pewnych ustaleń, a brak wiedzy często powodował konieczność kilkukrotnego odwiedzania placówki ARiMR w celu poprawy wniosków.

W tym roku z pomocy skorzystali również mieszkańcy ościennych gmin.