Bogdaj

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński na wniosek wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotra Glińskiego, wręczył medale „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej” podczas dzisiejszej uroczystości w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Wśród wyróżnionych Wielkopolan znalazły się osoby, którym bliska jest idea pamięci narodowej.

Mimo wielu ograniczeń spowodowanych pandemią, wnioskodawcy, czyli OSP w Bogdaju, nie rezygnowali z podejmowania inicjatyw na rzecz swojej miejscowości. Zaangażowanie radnej Gminy Sośnie, a zarazem druhny OSP p. Marioli Śródki sprawia,że mieszkańcy chętnie angażują się w kolejne projekty. Dowodem są działania w ramach projektu ,,Podczas epidemii-nie zwalniamy, ciągle działamy". To już 4. projekt mieszkańców Bogdaju w ramach programu "Działaj Lokalnie" realizowanego w Polsce przez Akademię Rozwoju Filantropii ...

19 września w miejscowości Bogdaj grupa "SOLEO" (twórcy takich hitów jak SŁODKO SŁODKA, ANIA i HANIA, KOCHAM BLONDYNKI czy SPADAJ MAŁA) nagrywała swój nowy teledysk. Piosenka, do której nagrywany był klip to absolutny hit utrzymany w klimacie dance.

Festyn "Bogdajskie Lato" już na stałę wpisał się w kalenarz imprez naszej lokalnej społeczności. Cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno ze strony dzieci, jak i dorosłych. Z roku na rok obfituje w szereg nowych atrakcji i niespodzianek.

„Cały świat i wszystko na nim jest piękne, ale najpiękniejsza jest kochająca kobieta” - pod takim hasłem dnia 16 marca 2019 r. w Bogdaju odbyła się impreza z okazji Dnia Kobiet, zorganizowana przez sołtysa – p. Danutę Zielezińską oraz Radę Sołecką. Nie zabrakło też gości zaproszonych, którzy mieli wyszukane niespodzianki i naręcza kwiatów dla każdej z pań.

Nie jesteś sam, wsparcie nasze masz” - takie hasło przyświecało Koncertowi Charytatywnemu, którego organizatorem był już po raz czwarty Parafialny Zespół Charytatywny w Bogdaju.

To wyjątkowe wydarzenie zbiegło się z ważna datą – 11 lutego, kiedy to na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez świętego Jana Pawła II.

„Idą, idą święta, idzie czas radości…” – tak śpiewali mieszkańcy parafii Bogdaj na kolejnym już spotkaniu opłatkowym, zorganizowanym przez Radną Gminy Sośnie – p. Mariolę Śródkę, we współpracy z naszymi lokalnymi społeczniczkami p. Małgorzatą Pachurą, p. Patrycją Kołeczko-Mielicką, p. Anną Bargendą, p. Katarzyną Banaś, p. Pauliną Bodylską oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Bogdaju i Bogdajskim Stowarzyszeniem Oświatowym.

28 października 2018 roku msza święta odprawiona w kościele w Bogdaju zainaugurowała obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Patriotyczny charakter mszy podkreślił biało-czerwony wystrój kościoła, obecność pocztów sztandarowych OSP w Bogdaju, Związku Kombatantów z Odolanowa, SP im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju, SP im. Orła Białego z Granowca oraz SP im Janusza ...

Na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Gorzycach Wielkich w dniu 14 i 20 listopada 2018 r. odbył się Mistrzostwa Powiatu ostrowskiego w unihokeja dziewcząt i chłopców. Naszą gminę reprezentowali zwycięscy Mistrzostw Gminy – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju. Łącznie udział wzięło 7 szkół podstawowych z powiatu (finaliści eliminacji gminnych).

Dzień 11 października 2018 r. był szczególnym dniem dla sołectwa Bogdaj. Tego dnia w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, odbył się finał połączony z galą wręczenia nagród oraz wyróżnień w III edycji konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”, zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.