W Gminie Sośnie z nastaniem wiosny przyszedł czas na inwestycje drogowe. Rok 2017 to na pewno kilka nowych dróg gminnych. Oczywiście prowadzone inwestycje nie od razu zadowolą wszystkich mieszkańców, ale należy mieć świadomość, że ograniczony budżet nie pozwala w jednym roku zrealizować całości zaplanowanych inwestycji na drogach.

Warto jednak wspomnieć, że bieżąca kadencja była dedykowana szczególnie inwestycjom drogowym, co systematycznie się realizuje. Najważniejsze inwestycje drogowe czekają nas w latach 2017-2018, dlatego niektórzy mieszkańcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. W tym roku powstanie co najmniej kilka dróg lokalnych. Jeśli pojawią się dodatkowe środki, czy inne źródła finansowania, powstaną kolejne.

Drogami, dla których procedura przetargowa została zakończona i które czekają już tylko na wykonanie są: droga Możdżanów – Bogdaj oraz droga w Granowcu ul. Wiejska i Pocztowa. W tym roku zostaną jeszcze wykonane następujące drogi: ul. Boczna, Jasna i Słoneczna w miejscowości Sośnie, dwie drogi gminne w miejscowości Kałkowskie oraz droga w Kuźnicy Kąckiej.

Warto podkreślić, że przebudowa i remont tych dróg będą służyć poprawie bezpieczeństwa oraz usprawnieniu i polepszeniu ruchu drogowego. Zatem realizacja inwestycji drogowych, w ramach których poprawia się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, przyczynia się do poprawy stanu technicznego oraz estetyki.

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Sośnie to jedno z priorytetowych zadań realizowanych przez władze gminy. Takie działania przyczyniają się do poprawy komfortu jazdy, zwiększają bezpieczeństwo na drogach oraz podnoszą rozwój gospodarczy gminy. Potrzeb jest jeszcze wiele. Gminne władze samorządowe zapewniają, iż w miarę możliwości finansowych będą je systematycznie zaspokajać, dlatego jeśli Państwa droga jeszcze nie jest ujęta do realizacji nie oznacza to, że jej nie będzie. Wójt Gminy Sośnie podchodzi realnie i konkretnie do inwestycji i realizuje te, które zostały już zabezpieczone w budżecie gminy.

dsc_0175.jpgdsc_0177.jpgdsc_0178.jpgdsc_0179.jpgdsc_0180.jpgdsc_0181.jpgdsc_0182.jpgdsc_0186.jpgdsc_0187.jpg