W dniach 26-28 lutego odbyły się 2. Mistrzostwa Polski Halowej Piłki Nożnej w Gostyniu, w których udział wzięło 31 z 32 zgłoszonych drużyn z całej Polski, w tym drużyna Optymeks Kocina. Drużyny zostały rozlosowane do ośmiu grup eliminacyjnych. Część eliminacyjna Mistrzostw odbyła się w piątek i sobotę, a finały w niedzielę.

W eliminacjach drużyna Optymeks Kocina z kompletem zwycięstw wywalczyła pierwsze miejsce w swojej grupie przed drużyną RMF MAXXX Kraków, która jak się później okazało zwyciężyła w tych Mistrzostw. Niedzielne finały drużyna Kociny rozpoczęła zwycięstwem 4:1 w 1/8 finału z Miłośnikami Pożarnictwa Lipsko, po czym w ćwierćfinale spotkała się z drużyną Studio VIVA Września, z którą w regulaminowym czasie gry zremisowała 2:2, a po serii rzutów karnych wygrała drużyna z Wrześni 5:4. VIVA była drugim z finalistów tych Mistrzostw na drodze Optymeksu.

Drużyna Optymeks Kocina w końcowym rozrachunku zajęła 5. miejsce i została wyróżniona, jako drużyna Fair Play.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również kibice Kociny, byli najaktywniejszymi kibicami podczas całego turnieju, dopingowali i bawili tłumy, doping wzmagał się i był nieprzerwany szczególnie podczas meczów swojej drużyny oraz w trakcie meczów pokazowych młodych adeptów z Zjednoczonych Pudliszki, AP Reissa i KA 4resPect. Czym zyskali uznanie wśród organizatorów i młodych adeptów?

Cytując organizatorów:

„Jeszcze drużyna Optymeksu Kocina nie zaczęła rozgrywek, a ich kibice już królują na trybunach... Jest moc!”

Podziękowania od KA 4resPect:

„Bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować kibicom z Kociny za mega doping z ich strony dla naszych dziewczyn podczas meczu pokazowego, dzięki temu nasze zawodniczki poczuły jeszcze większy dreszczyk emocji, który zawsze towarzyszy podczas meczów.”

Cała impreza stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, co dało się już zauważyć od momentu zgłaszania się do Mistrzostw. Przygotowano bazy noclegowe w hotelach oraz informacje gdzie w Gostyniu można dobrze i w dobrej cenie zjeść, a także gdzie miło spędzić czas. W trakcie Mistrzostw na zawodników, dzieci i kibiców czekała masa nagród oraz upominków o wartości ponad 25.000 zł. Było wiele atrakcji, w tym mini boisko do piłki, turniej w FIFA 2016, turniej w piłkarzyki oraz spotkanie z żużlowcami FOGO Unia Leszno - Grzegorzem Zengotom i Danielem Kaczmarkiem. Turniej był relacjonowany na facebookowym profilu Mistrzostw, gdzie można znaleźć liczne zdjęcia, filmiki i linki, www.facebook.com/ligihalowe.

W trakcie rozgrywania turnieju piłkarzyków 1. miejsce wywalczyli Paweł Kubot i Grzegorz Żukowski a 3. miejsce Michał Kubot i Bartłomiej Zieliński.

Wyjazd drużyny na Mistrzostwa odbył się przy wsparciu firmy Optymeks, Wójta Gminy Sośnie oraz mieszkańców Kociny.