Pawłów

pawwfunduszsoeckinarok20211We wrześniu odbyło się 17 zebrań sołeckich w sprawie rozdysponowania funduszu sołeckiego na 2021 r. Fundusz sołecki to środki wyodrębnione z budżetu gminy, przeznaczone do dyspozycji mieszkańców sołectw gminy Sośnie. Kwota jest uzależniona między innymi od liczby mieszkańców sołectwa i wyliczana, co roku na podstawie wzoru określonego w ustawie o funduszu sołeckim.

img 20200827 120053Koniec z nierówną nawierzchnią, wyrwami i zalaniami - właśnie dobiegł końca remont odcina drogi gminnej w miejscowości Pawłów. Drogę w Pawłowie przebudowano na odcinku ok. 700 m. Przedmiotem zamówienia była przebudowa nawierzchni drogi gminnej poprzez zmianę nawierzchni jezdni z gruntowo-tłuczniowej na nawierzchnię bitumiczną z tłuczniowymi poboczami. Droga ma szerokość 4,0 m.

W Gminie Sośnie w miejscowości Pawłów do użytku oddany został kolejny plac zabaw. Nowy obiekt rekreacyjny będzie służył popularyzacji aktywnych form wypoczynku i będzie miejscem spędzania wolnego czasu szczególnie dla dzieci.

We wrześniu odbyło się 17 zebrań sołeckich w sprawie rozdysponowania funduszu sołeckiego na 2020 r. Fundusz sołecki to środki wyodrębnione z budżetu gminy, przeznaczone do dyspozycji mieszkańców sołectw gminy Sośnie. Kwota jest uzależniona między innymi od liczby mieszkańców sołectwa i wyliczana, co roku na podstawie wzoru określonego w ustawie o funduszu sołeckim.

26 wrześni 2019 r. 90 uczniów szkół podstawowych i 10 uczniów ostatniego już rocznika gimnazjów z terenu Gminy Sośnie otrzymało stypendia przyznane przez Wójta Gminy Sośnie w ramach „Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Gminy Sośnie”.

boiskowielofunkcyjnewpawowie1Wakacje już dawno się zakończyły ale dzieci i młodzież oraz pozostali mieszkańcy Pawłowa mają ogromny powód do radości. We września oddano do użytku wielofunkcyjne boisko. Obiekt, który ma być dostępny dla wszystkich, prezentuje się bardzo profesjonalnie.

22 lipca miało miejsce spotkanie, którego celem było podpisanie umowy z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim na współfinansowanie zadania w ramach IX edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Trwają prace przy budowie nowego boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Pawłowie. Wykonawcą inwestycji jest firma „CONCEPT TRADE” Biuro Handlowo-Usługowe Rafał Miszczak z Suchego Lasu.

Zakończył się remont odcinka drogi gminnej w miejscowości Pawłów. Od wielu lat mieszkańcy zabiegali o modernizację tej drogi. Stan nawierzchni przed remontem był już bardzo zły, co było odczuwalne dla mieszkańców szczególnie zimą lub w deszczowe dni.

Tegoroczny Przegląd organizowany przez Publiczne Przedszkole w Pawłowie odbył się pod hasłem „Muzyka poważna w przedszkolu”. Uczestnicy prezentowali taniec w trakcie swoich występów. Podczas Przeglądu wystąpiło ponad 50 wychowanków przedszkoli z terenu naszej gminy.