Pawłów

22 lipca miało miejsce spotkanie, którego celem było podpisanie umowy z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim na współfinansowanie zadania w ramach IX edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Trwają prace przy budowie nowego boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Pawłowie. Wykonawcą inwestycji jest firma „CONCEPT TRADE” Biuro Handlowo-Usługowe Rafał Miszczak z Suchego Lasu.

Kończy się remont odcinka drogi gminnej w miejscowości Pawłów. Od wielu lat mieszkańcy zabiegali o modernizację tej drogi. Stan nawierzchni przed remontem był już bardzo zły, co było odczuwalne dla mieszkańców szczególnie zimą lub w deszczowe dni.

Tegoroczny Przegląd organizowany przez Publiczne Przedszkole w Pawłowie odbył się pod hasłem „Muzyka poważna w przedszkolu”. Uczestnicy prezentowali taniec w trakcie swoich występów. Podczas Przeglądu wystąpiło ponad 50 wychowanków przedszkoli z terenu naszej gminy.

Dnia 11 listopada, w 100-lecie Odzyskania Niepodległości, uczniowie Zespołu Szkół w Pawłowie, jak każdego roku przygotowali Wieczornicę patriotyczną, która była hołdem dla umiłowanej wolnej Ojczyzny. Wieczornica patriotyczna organizowana przez naszą szkołę na stałe wpisana została do kalendarza uroczystości Gminy Sośnie. Tegoroczna wieczornica była jednym z zadań projektu „Niepodległość ważne słowo” .

Tegoroczny Przegląd organizowany przez Publiczne Przedszkole w Pawłowie odbył się pod hasłem „Piosenka i taniec”. Uczestnicy prezentowali piosenki, taniec lub obie te formy łączyli. Podczas Przeglądu wystąpiło ponad 50 wychowanków przedszkoli z terenu naszej Gminy: 7 grup i jedna solistka.

11 listopada to dzień święta narodowego, dzień radości z odzyskania umiłowanej Ojczyzny, to dzień, w którym naród powstał z kolan i odzyskał wolność. Na ten dzień czekały pokolenia. Tradycją Zespołu Szkół w Pawłowie stało się organizowanie wieczornicy patriotycznej upamiętniającej tak ważne wydarzenia w dziejach naszego narodu, jak odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli.

Od sierpnia2017r. do listopada 2017r. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespół Szkól w Pawłowie realizowało Projekt "O zdrowie dbamy, bo w piłę gramy" w ramach programu Działaj Lokalnie. Uczestniczyli w nim: dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Pawłowie wraz z rodzicami, młodzież pozaszkolna, seniorzy - mieszkańcy wsi: Pawłów, Chojnik, Kąty Śląskie, Kocina oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

W dniu 22 lipca 2017 roku w Pawłowie odbył się festyn rodziny pt. „Dzień Jagody” zorganizowany przez Radę Sołecką wsi Pawłów. Zabawa skierowana była dla mieszkańców sołectwa i okolicznych miejscowości. W pierwszym etapie „Dnia Jagody” grupa mieszkańców Pawłowa wybrała się do miejscowego kompleksu leśnego gdzie w bogato urozmaiconym krajobrazie Boru Leśnego amatorzy runa leśnego zbierali jagody na potrzeby festynu.

431 maja, w Poznaniu odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Moje gospodarstwo rolne” organizowanego przez Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu, nad którym honorowy patronat objął Wielkopolski Kurator Oświaty.

Z dumą i radością podajemy informację, że uczeń z Zespołu Szkół w Pawłowie - Paweł Plewa z I klasy został laureatem 2 miejsca w II kategorii i wygrał tablet, zestaw upom ...