„Książki są samolotem, i pociągiem, i drogą. Są celem i podróżą. Są domem.” – Anna Quindlen

23 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, w związku z tym świętem panie bibliotekarki z Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach udały się do przedszkola w celu przybliżenia najmłodszym czytelnictwa i roli książki w naszym życiu.

Każda z czterech grup przedszkolnych wysłuchała kilku bajeczek, które przyniosły ze sobą panie z biblioteki. Bibliotekarki przyniosły ze sobą również słodką niespodziankę , którą częstowane były maluchy po wysłuchaniu opowiadań. Dzieci odwdzięczyły się piosenkami , wierszykami i pięknie przygotowanymi kartkami z podziękowaniami. Takie wizyty są zdecydowanie najprzyjemniejszą częścią pracy bibliotekarza.
W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała również konkurs czytelniczy dla klasy  czwartej szkoły podstawowej. Konkurs polegał na rozwiązaniu przygotowanego testu, którego pytania dotyczyły przeczytanych lektur m.in. „Akademii Pana Kleksa” czy Opowieści z Narnii”. Najlepszy w swojej klasie okazał się Mikołaj Miszczyk zdobywając najwyższą liczbę punktów, zaraz po nim, zajmując drugie miejsce, była Maria Płokarz a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Płókarz. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe  a pozostali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Ewelina Bojarczuk

1.jpg2.jpgIMAG4907.jpgIMAG4912.jpgIMAG4917.jpgIMAG4919.jpgIMAG4942.jpgIMAG4946.jpg