Aktualności

10 wrześni 2021 r. 73 uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Sośnie otrzymało stypendia przyznane przez Wójta Gminy Sośnie w ramach „Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Gminy Sośnie”.

Zakończył się remont odcinka drogi gminnej w miejscowości Sośnie na ul. Wielkopolskiej. Od wielu lat mieszkańcy zabiegali o modernizację tej drogi. Stan nawierzchni przed remontem był już zły, co było odczuwalne dla mieszkańców szczególnie zimą lub w deszczowe dni.

W dniu 25.06.2021r. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych  w Sośniach przy współpracy z Grupą wsparcia AA "Moja Wola" zorganizowała spotkanie integracyjne przy grillu. Wzięli w nim udział członkowie w/w grupy oraz członkowie zaprzyjaźnionych grup AA z ościennych miejscowości wraz z rodzinami.

7 lipca została podpisana umowa z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim na współfinansowanie zadania w ramach XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sośniach w miesiącu czerwcu zorganizowała i sfinansowała zajęcia i warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV-VIII szkół z terenu Gminy Sośnie.

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 kwietnia 2021 r. zmarł

Ś.P. Michał Wilczura

Radny Powiatu Ostrowskiego, jej Przewodniczący w okresie dwóch kadencji,

były Wójt Gminy Sośnie w latach 2006-2010.

Z rodziną oraz wszystkimi bliskimi zmarłego łączymy si ...

W załączeniu prezentujemy projekty instalacji OZE.

 Szanowni Mieszkańcy, Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkiego najlepszego...

Dzięki pozyskaniu unijnych dotacji gmina Sośnie w 2021 zrealizuje inwestycje w odnawialne źródła energii o wartości niemal 7 mln zł. To efekt konkursu o dofinansowanie na OZE z programu „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Sośnie” złożony w ramach konkursu nr RPWP.03.01.01-IZ.00-30-001/17 w 2017 roku dla Działania 3.1 „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych”, Poddziałania 3.1.1 „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii” Wielkopol ...

I tak w dniu dzisiejszym doszliśmy do finału naszego konkursu. Tak jak już pisaliśmy w konkursie wzięło udział 280 dzieci, które przystroiły własnoręcznie styropianowe jajka. Komisja miała trudne i niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie dzieci wykonały bardzo piękne i kolorowe prace. Wprowadzone obostrzenia ograniczają nam wręczanie upominków, dlatego w dniu dzisiejszym możemy jedynie ogłosić wyniki konkursu i oczywiście podzielić się z Państwem tymi pięknymi pracami jakie wykonały dzieci.

...

Właściwe oświetlenie dróg i ulic to kwestia niezwykle istotna ponieważ dobra widoczność wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale także na komfort życia mieszkańców. Dlatego też w gminie Sośnie co roku inwestuje się w oświetlenie uliczne. Systematycznie realizowane są zadania związane z kompleksową budową i przebudową oświetlenia ulicznego. Warto dodać, że niewątpliwym atutem modernizacji oświetlenia zewnętrznego jest również zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.