• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Budżet Gminy Sośnie na 2023 rok przyjęty jednogłośnie

 |  Aktualności

Radni jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem budżetu Gminy Sośnie na 2023 rok. To budżet rzetelny, odpowiedzialny, dopasowany do trudnych czasów.  W budżecie na inwestycje, które będą realizowane w kolejnych miesiącach zabezpieczono ponad 19 milionów złotych. Patrząc na mijający rok trzeba przyznać, że Gmina Sośnie nie hamuje tempa inwestycji i rozwoju.

Przegłosowany budżetu jest wynikiem głębokich analiz potrzeb i oczekiwań mieszkańców, wniosków radnych, zapewniający szereg nowych inwestycji, a co za tym idzie rozwój gminy. Rok 2023 będzie rokiem kolejnych  wyzwań, a realizacja zamierzonych inwestycji - możliwa do wykonania dzięki pozyskanym środkom. Rok 2022 był rekordowym rokiem, jeśli chodzi o pozyskane inwestycje. Nie mniej jednak rok 2023 pokazuje szereg dobrych i trafnych działań. Wśród inwestycji, które znalazły się w budżecie są m.in. budowa, przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Sośniach, budowa nowej szkoły w Cieszynie, przebudowa nawierzchni dróg gminnych w Cieszynie, Granowcu, Kuźnicy Kąckiej, Możdżanowie, Pawłowie, Sośniach. Nie jest to ostateczna lista inwestycji bo w ciągu roku budżet zmieni się jeszcze i pojawią się nowe zadania.

Gmina Sośnie jest w dobrej kondycji finansowej. Brak jakichkolwiek zobowiązań (kredytów) pokazuje, że środki są wydawane z należytą dbałością. Radni docenili pracę wójta, bo zdają sobie sprawę, że nie zawsze podejmowane decyzje są łatwe. Jednogłośne głosowanie na grudniowej L, Sesji Rady Gminy nad budżetem na rok 2023 świadczy o dobrej współpracy i ogromnym poparciu dla budżetu, jak i inwestycji, przez radnych, a to tylko umacnia pozycję wójta, jako bardzo dobrego włodarza.

Zaspokojenie wszystkich potrzeb mieszkańców jest trudne, ale z roku na rok podejmowanych jest coraz więcej działań ku temu zmierzających.

Sesja zakończyła się złożeniem świątecznych życzeń.

Urząd Gminy Sośnie

ul. Wielkopolska 47
63-435 Sośnie

tel. +48 62 739 39 10
fax: +48 62 739 39 33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Pn - Pt:  7:30-15:30


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry