• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Gramy i śpiewamy dla Jagódki Michalak

 |  Bogdaj

Dnia 29 maja w kościele pw. Chrystusa Króla w Bogdaju odbył się koncert charytatywny dla Jagody Michalak chorej na SMA 1. Koncert połączony był ze śpiewaną Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz mszą św. z modlitwą o zdrowie dla tej ciężko chorej dziewczynki.

To niecodzienne wydarzenie zaaranżował młodzieżowy zespół muzyczny „Boże Owieczki”, który od 17 lat posługuje śpiewem w tej parafii i bardzo często włącza się w akcje charytatywne.

W koncercie wzięły udział również uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Odolanowie. Na saksofonach zagrały dwa świetne duety: Marika Dzierla i Hania Patryas oraz Agnieszka Markiewicz i Zosia Furmanek. Dziewczynki przygotował pan Maciej Sołtysiak.Natomiast piękny popis na trąbce dała Klara Kędziora.

Podczas koncertu i mszy św. mogliśmy posłuchać również gitarzystki i wokalistki Mai Psiuk oraz  lokalnej solistki pani Janiny Smoligi-Rysz.

Wszystkie wykonania bardzo wzruszyły zgromadzonych parafian i gości. Dla wszystkich słuchaczy to był zaszczyt „spotkać się” z takimi talentami.

Wszystkim wykonawcom z całego serca dziękujemy za poświęcony czas oraz chęć pomocy chorej dziewczynce i jej zrozpaczonym rodzicom.

Tego dnia zebraliśmy 7400,21 zł. Wszyscy artyści mieli w tym na pewno wielki udział.

Cały czas można wspierać Jagódkę wpłacając nawet symboliczną kwotę na zbiórkę https://www.siepomaga.pl/jagoda-sma. Terapia genowa to koszt przeszło 10 milionów złotych, a uzbierana jest niespełna połowa…Czasu zostało bardzo niewiele, ponieważ lek można podać dziecku o wadze nieprzekraczającej 13 kg, a Jagódka waży już ponad 10 kg.

Dziękujemy z całego serca wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli na koncert. Jesteśmy wdzięczne za wsparcie duchowe, jak i materialne okazane Jagódce.

Słowa podziękowań ślemy do Zastępcy Wójta Gminy Sośnie – pana Dariusza Berka, który własnoręcznie wykonał „Aniołki Jagódki” jako podziękowanie dla wszystkich artystów.

Słowa uznania należą się też Strażakom z OSP Bogdaj, którzy wspaniale przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie dla Jagódki.

Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli przy dekoracji: p. Annie Bargendzie, p. Bożenie Moskal i p. Waldkowi Pachurze za pomoc przewozową.

Nieśmy pomoc drugiemu człowiekowi w myśl tego, co śpiewa Stanisław Soyka:

Na miły Bóg,
Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać.

Sylwia Furmanek

Urząd Gminy Sośnie

ul. Wielkopolska 47
63-435 Sośnie

tel. +48 62 739 39 10
fax: +48 62 739 39 33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Pn - Pt:  7:30-15:30


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry