W dniu 15.08.2020 r. w miejscowości Konradów strażacy z jednostki OSP KSRG Domasławice na prośbę radnego Roberta Frankowskiego zorganizowali strażacki pokaz ratownictwa technicznego i medycznego. Strażacy zaprezentowali swoje wyszkolenie i sprzęt a za zadanie mieli zabezpieczenie miejsca zdarzenia, dotarcie do poszkodowanego oraz udzielenie pierwszej pomocy. Scenariusz pokazu obejmował najczęściej spotykany typ wypadku drogowego.

Dynamiczny pokaz strażaków zaimponował widzom w szczególności tym najmłodszym. Duże zainteresowanie publiczności wzbudzały urządzenia do wycinania ludzi zakleszczonych w zniszczonych pojazdach.

Pokaz miał na celu przybliżenie mieszkańcom Konradowa i okolic z czym strażacy mogą spotkać się podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz jak wygląda postępowanie z ich strony w trakcie zagrożenia życia człowieka, który uległ wypadkowi drogowemu.

Radny Gminy Sośnie Robert Frankowski serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za poświęcony czas a strażakom z OSP Domasławice za świetnie przygotowany pokaz. Osobne podziękowanie przekazuję dla Dariusza Berka Zastępcy Wójta Gminy Sośnie, który przybył na pokaz i zakupił dla dzieci piłki oraz siatki do bramek.

Radny Gminy Sośnie

photo.jpgphoto2.jpgphoto3.jpgphoto4.jpgphoto5.jpgphoto6.jpgphoto7.jpgphoto8.jpgphoto9.jpgphoto10.jpgphoto11.jpgphoto12.jpgphoto13.jpgphoto14.jpgphoto15.jpgphoto16.jpgphoto17.jpgphoto18.jpgphoto19.jpgphoto20.jpgphoto21.jpgphoto22.jpgphoto23.jpgphoto24.jpgphoto25.jpg