• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Wieczornica z okazji 104 rocznicy odzyskania Niepodległości

 |  Pawłów

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w Zespole Szkółw w Pawłowie uroczysta Wieczornica upamiętniająca 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na uroczystość przybyli Wójt Gminy Sośnie - Stanisław Budzik, Przewodniczący Rady Gminy - Mirosław Ostojak, radni Paweł Kołeczko oraz Adam Mielcarek.

W spotkaniu wzięli udział również sołtysi, rodzice oraz seniorzy z miejscowości wchodzących w skład obwodu Zespołu Szkół.

Zjawiskowo wyśpiewane przez naszych uczniów pieśni patriotyczne, przeplatane recytacją najpiękniejszych utworów lirycznych, dotykających problematyki zaborów i okupacji, budziły w słuchaczach emocjonujące doznania. Wprawiały zgromadzonych gości w stan zadumy, melancholii, mobilizowały do głębokich przemyśleń.

Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, dzień 11 listopada nie jest dla nas tylko kolejnym świętem, kolejna kartką w kalendarzu oznaczoną czerwonym kolorem, dniem wolnym od szkoły i pracy. Jest przede wszystkim dniem pamięci, o tych, którzy przez ponad wiek nie porzucili wiary w odrodzenie Polski, o tych, którzy w tej sprawie „na stos rzucili swój życia los”.

Foto: Mirosław Piec

Urząd Gminy Sośnie

ul. Wielkopolska 47
63-435 Sośnie

tel. +48 62 739 39 10
fax: +48 62 739 39 33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Pn - Pt:  7:30-15:30


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry