W samym centrum Sośni, przy Remizie OSP w Sośniach stanęło ogromne serce na plastikowe nakrętki. Czerwone, metalowe SERCE to inicjatywa Michała Szczepaniaka Naczelnika OSP w Sośniach i Zastępcy Wójta Gminy Sośnie Dariusza Berka. Plastikowe nakrętki, które codziennie trafiają do polskich śmietników, mogą zamienić się w realne pieniądze.

Wykonanie było możliwe dzięki firmie PLAST-SPAW z Sośni pana Zbigniewa Bąkowskiego, który zakupił materiały i wykonał je na własny koszt. Jest to piękny i szlachetny gest od wykonawcy, za co bardzo jesteśmy wdzięczni i tym samym widzimy, jakie ogromne ma serce.

Taka inicjatywa to ciekawa akcja zjednoczenia się mieszkańców. Wiadomo, że każdy z nas segreguje śmieci. Trochę szkoda wyrzucić nakrętki wiedząc, że mogą wspomóc charytatywną akcję, dlatego takie serce to ważna i potrzebna koncepcja. Zebrane nakrętki zamienimy na środki finansowe, którymi będziemy wspierać społeczne akcje.

Pierwsze nakrętki zostały wrzucone przez inicjatorów akcji, wójta, fundatora czerwonego serca- właściciela firmy PLAST-SPAW oraz mieszkańców. Do pojemnika można wrzucać wszystkie nakrętki po wodzie mineralnej, napojach, sokach, butelkach z chemią gospodarczą i kosmetykami.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wykonawcy za ten piękny i szlachetny gest a Państwa zapraszamy do zapełniania gminnego serca.

dsc_0683.jpgdsc_0685.jpgdsc_0687.jpgdsc_0689.jpgdsc_0691.jpgdsc_0695.jpgdsc_0698.jpgdsc_0701.jpgdsc_0702.jpgdsc_0704.jpgdsc_0706.jpgdsc_0709.jpgdsc_0712.jpg