• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Powstanie nowe boisko z trybunami w Sośniach

 |  Sośnie

Gmina Sośnie wzbogaci się o kolejną dużą inwestycję sportową. Już niebawem miłosnicy sportu na pewno ucieszą się z tego, że w ich bezpośrednim otoczeniu pojawi się nowoczesny obiekt sportowy, na którym będzie można uprawiać kilka dyscyplin. Boisko ma powstać jeszcze w tym roku poniewaz rozstrzygnął się przetarg na jego realizacje.

Przedsięwzięcie będzie realizowane przy Sali Wiejskiej w Sonaich w miejscu obecnego już nienadjącego się dla użytkowania obiektu. W skład kompleksu sportowego wejdzie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej 8360,00 m2, boiska do siatkowej piłki plażowej o  powierzchni 377,34 m2 oraz kortu tenisowego o nawierzchni poliuretanowej i powierzchni 688,71 m2. Całość terenu zostanie wygrodzona piłkochwytami. Wzdłuż linii bocznej boiska zamontowane zostaną trzyrzędowe trybuny dla kibiców. Obiekt będzie posiadał trybuny dla 400 osób. Zagospodarowany zostanie również teren wokół boiska gdzie powstanie duży i przestronny parking.

Główną grupą odbiorców korzystających z obiektu będą uczniowie uczęszczający do przyległej szkoły. Jako obiekt ogólnodostępny skierowany jest również do całej społeczności lokalnej. Boisko wraz z częścią rekreacyjną zapewni brakującą przestrzeń aktywności sportowej i rekreacji dla lokalnej społeczności. Lokalizacja obiektu zapewni wygodny dostęp do obiektu. W 2019 roku powstał nowy budynek zaplecza socjalnego, który zapewni komfortowe warunki sanitarne dla sportowców. Po powstaniu całego zaplecza sportowego inwestycja będzie już w pełni zrealizowana.

Budowa boiska do piłki nożnej z trybunami, boiska do piłki siatkowej plażowej, kortu tenisowego oraz parkingu w miejscowości Sośnie jest projektem, który Gmina Sośnie złożyła do Ministerstwa Sportu RP w ramach środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W ramach pozyskanych środków otrzymalismy 853.286,00 zł. Całkowity koszt inwestycji to 2.170 000,00 zł.

Urząd Gminy Sośnie

ul. Wielkopolska 47
63-435 Sośnie

tel. +48 62 739 39 10
fax: +48 62 739 39 33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Pn - Pt:  7:30-15:30


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry