• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Złote Gody, czyli Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

 |  Sośnie

Dziesieć par małżeńskich z terenu gminy Sośnie odebrało w piątek, 3 czerwca br., Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia dostają małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie, co najmniej pięćdziesiąt lat.

Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Narodzenia NMP w Sośniach. Po liturgii uczestnicy i zaproszeni goście udali się do Sali Wiejskiej w Sośniach, gdzie wzniesiono uroczysty toast i dokonano wręczenia medali oraz zaproszono na poczęstunek.

Przybyłych Jubilatów oraz zaproszonych gości powitali Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Joanna Banaszak-Graja i Wójt Gminy Sośnie Pan Stanisław Budzik. Wójt, kierując słowa uznania za tak wiele wspólnie spędzonych lat, pogratulował pięknego jubileuszu i życzył małżonkom dużo zdrowia, pogody ducha i życzliwej opieki najbliższych oraz świętowania kolejnych rocznic.

Złote Gody to również medale przyznawane przez Prezydenta RP. W jego imieniu odznaczenia wręczył małżonkom Wójt Gminy Sośnie.

Na uroczystości obecni byli: Zastępca Wójta Gminy Sośnie Pan Dariusz Berek, Przewodniczący Rady Gminy Sośnie Pan Mirosław Ostojak, Dyrektor Gminnej Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Dorota Kurzawska.

Były pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty, życzenia, prezenty, zdjęcia. Zacnym Jubilatom z okazji pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na jeszcze wiele wspólnych lat.

Medale za pół wieku małżeństwa otrzymali:

Kazimiera i Wincenty Śniatałowie

Leokadia i Jan Krauze

Zofia i Edmund Bandurscy

Irena i Stefan Wewiórowie

Aniela i Marian Jędrzejakowie

Krystyna i Sylwester Ługowscy

Irena i Józef Kasprzakowie

Irena i Piotr Kmiecikowie

Jadwiga i Bronisław Piekarkowie

Irena i Zygmunt Karkoszkowie

Urząd Gminy Sośnie

ul. Wielkopolska 47
63-435 Sośnie

tel. +48 62 739 39 10
fax: +48 62 739 39 33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Pn - Pt:  7:30-15:30


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry