• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Dożynki Gminne - czas radości i podziękowań

 |  Sośnie

20 sierpnia 2022 r. rolnicy i goście zaproszeni świętowali podczas Dożynek Gminnych w Sośniach. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną sprawowaną przez ks. Kanonika Leszka Grodzińskiego w kościele pw. NNMP w Sośniach. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej do ośrodka wypoczynkowego „Biały Daniel’. Tegorocznymi gospodarzami dożynek byli : Joanna Franc i Jerzy Włoszczowski. Po uroczystym przekazaniu chleba wójt powitał zaproszonych gości, rolników oraz wszystkich mieszkańców, po czym podziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę. Głos zabrała również Pani Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg dziękując za tegoroczne plony. Potem nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych przez delegacje poszczególnych sołectw. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspaniałe widowisko dożynkowe w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Gorzyczanie wraz z obtańczeniem wieńca dożynkowego i wyśpiewanymi przyśpiewkami. Ubrani w piękne kolorowe stroje przedstawili różne tańce ludowe. Wystąpił również zespół Wiecznie Młodzi, który zaprezentował wszystkim tańce towarzyskie a nawet grecką zorbę. Dożynkowe przedstawienie z ludową otoczką zaczarowało mieszkańców oraz gości zaproszonych, co sprawiło luźną atmosferę wśród przybyłych. Potem odbył się koncert Gminnej Orkiestry Dętej pod przewodnictwem Stanisława Szymanowskiego. Podczas dożynek rozstrzygnięto również konkurs na Najsmaczniejsze ciasto drożdżowe dedykowane dla sołectw z gminy Sośnie, gdzie I miejsce należało do Sołectwa Sośnie, II miejsce zdobyło Sołectwo Kałkowskie, III miejsce dla Sołectwa Mariak. Odbyło się także losowanie głównych nagród wygranych w loterii fantowej. Kulminacyjnym momentem imprezy był efektowny pokaz sztucznych ogni, po czym rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce DJ MIJO Mariusza Plewy.

Były również atrakcje dla dzieci: zamki dmuchane, animacje, stoiska z zabawkami a także prezent od Pani Minister miasteczko rodzinne wraz ze strefą malucha, stanowiskiem plecenia warkoczyków, malowania twarzy, robienia slime i tworzenia przypinek.

Ponadto: stoiska gastronomiczne, pszczelarskie, rękodzielnicze KGW z Sośni i Mariaku, KRUS i inne.

W uroczystości dożynkowe przybyli zaproszeni goście w osobach:

- Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg,

- Dyrektor Biura Senator RP Ewy Mateckiej Tomasz Gruchot,

- Szef gabinetu Minister Marleny Maląg Piotr Trybek,

- Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Pichet,

- Starosta Ostrowski Paweł Rajski,

- Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Damiana Nowak,

- Radna Powiatu Ostrowskiego Danuta Szwedziak,

- Radny powiatu Ostrowskiego Józef Wajs,

- Dyrektor Biura Posła RP Andrzeja Grzyba Sabina Dachowska,

- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wlkp. brygadier Jacek Wiśniewski,

- Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Marian Janicki,

- Profesor Nauk Przyrodniczych w Poznaniu Dariusz Gwiazdowicz,

- Zastępca Wójta gminy Sośnie Dariusz Berek,

- Przewodniczący Rady Gminy Sośnie Mirosław Ostojak,

- Sekretarz Gminy Sośnie Justyna Maryniak,

- Skarbnik Gminy Sośnie Alina Bąk,

- Dyrektor Banku Spółdzielczego w Dobrzycy,

- P.o. Kierownika Posterunku w Sośniach Damian Szewczyk,

- Komendant Gminny OSP w Sośniach Dominik Blaszkiewicz,

- Dyrektor CUW w Sośniach Arleta Zadka,

- Dyrektor GOK i GBP w Sośniach Dorota Kurzawska,

- Sołtysi, Radni.

Dyrektor i pracownicy GOK i GBP w Sośniach pragną serdeczne podziękowaćwszystkim osobom, które w mniejszy lub większy sposób zaangażowały się w organizację dożynek.                                                  Szczególne podziękowania należą się również naszym sponsorom, bez wsparcia których nie byłaby możliwa do realizacji loteria fantowa. Wielkie dzięki !!!

Urząd Gminy Sośnie

ul. Wielkopolska 47
63-435 Sośnie

tel. +48 62 739 39 10
fax: +48 62 739 39 33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Pn - Pt:  7:30-15:30


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry