• Kontrast
 • Tekst
 • Powiększenie
 • Skalowanie treści 100%
 • Aa Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%

70 – lecie parafii, odpust i bierzmowanie w parafii Narodzenia NMP w Sośniach

 |  Sośnie

W tym roku, 8 września, uroczystość odpustowa w parafii pw. Narodzenia NMP w Sośniach zbiegła się z jubileuszem 70-lecia istnienia parafii oraz z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży. Uroczystościom przewodniczył bp Łukasz Buzun, biskup pomocniczy naszej diecezji, który przeprowadził w parafii wizytację kanoniczną i przy tej okazji wręczył również pierścienie św. Józefa osobom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz wspólnoty parafialnej.

Bp odwiedził także szkołę, gdzie spotkał się z uczniami i nauczycielami, był z wizytą u chorych wspierając ich w ich cierpieniu, modlił się na cmentarzu za zmarłych parafian oraz spotkał się z przedstawicielami rady parafialnej.

Na początku eucharystii ks. kan. Leszek Grodziński, proboszcz parafii w Sośniach, witając biskupa Łukasza wyraził wdzięczność Panu Bogu za 70 lat istnienia wspólnoty parafialnej. Przypomniał rok 1952, kiedy metropolita poznański, arcybiskup Walenty Dymek powołał do istnienia nową parafię w Sośni. Przez pierwsze 41 lat parafią administrowali księża salezjanie, którzy w 1993 r. przekazali ją nowopowstałej diecezji kaliskiej.

W homilii ks. biskup Łukasz Buzun przypomniał znaczenie sakramentu bierzmowania i wyliczył dary Ducha Świętego. Wspomniał również o owocach Ducha, które podaje św. Paweł w Liście do Galatów: miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć, życzliwość, wierność, łagodność, opanowanie. Dary służą chrześcijaninowi bardziej dla jego własnego rozwoju, owoce natomiast mają wymiar społeczny. Są wynikiem łaski od Boga i służą innym ludziom i Kościołowi. Owoce Ducha Świętego świadczą o dojrzałości chrześcijańskiej.

Ks. Biskup podkreślił, że bierzmowanie jest sakramentem, który zobowiązuje do dawania świadectwa wobec innych i dzielenia się wiarą. Zachęcał młodzież mającą przyjąć sakrament do odpowiedzialnego życia opartego na zaufaniu Bogu i odkrywaniu planów i zamiarów Stwórcy, jak również odwagi w wyborze dobra, prawdy i miłości jako wartości koniecznych dla szczęśliwego życia.

Na zakończenie Eucharystii ks. biskup udzielił całej wspólnocie parafialnej i wszystkim zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

Magdalena Chmielecka

Urząd Gminy Sośnie

ul. Wielkopolska 47
63-435 Sośnie

tel. +48 62 739 39 10
fax: +48 62 739 39 33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek

  8:00 - 17:00

 • Wtorek - czwartek

  7:00 - 15:00

 • Piątek

  7:00 - 14:00


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry