Krzysztof Bochen urodził się 24 marca 1958 r. w małej wsi Świerczyna nieopodal Brzezin, jako najmłodsze dziecko Józefa i Cecylii. Miał dwóch braci i siostrę. Jego rodzina żyła skromnie. Jednak rodzice przekazali dzieciom dobre zasady i wartości, którymi należy kierować się w życiu. Uczęszczał do szkoły podstawowej w pobliskiej Przystajni. Następnie kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym im T. Kościuszki w Kaliszu. Będąc miłośnikiem przyrody po zdaniu matury rozpoczął studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu na wydziale leśnictwa zdobywając tytuł zawodowy magistra inżyniera leśnictwa. Od października 1982 r. do listopada 1984 r. pracował w Nadleśnictwie Syców pełniąc funkcję adiunkta. W tym czasie odbywał służbę wojskową we Wrocławiu jako plutonowy podchorąży.
Założył rodzinę i miał troje dzieci.
Od listopada 1984 r. do października 1998 r. pracował jako leśniczy leśnictwa Jarnostaw w Nadleśnictwie Antonin.
Był społecznikiem, człowiekiem empatycznym, rozumiejącym potrzeby i problemy ludzkie, co pomogło mu uzyskać mandat radnego w dwóch kadencjach, tj. 1990.-1994, 1994-1998. Podczas II kadencji został Przewodniczącym Rady Gminy Sośnie. Od 1998 do 2006 r. przez dwie kadencje pełnił funkcję Wójta Gminy Sośnie. W 2006 r. powrócił do zawodu leśniczego, ubiegając się jednocześnie o ponowny mandat radnego. Odnosząc sukces wyborczy oraz zdobywając bezwzględną większość w głosowaniu Rady Gminy Sośnie przyjął zadania Przewodniczącego Rady Gminy w nowej kadencji. Od 01.12.2010 r. ponownie został powołany na wójta.
W listopadowych wyborach w 2014 r. Krzysztof Bochen uzyskał 75% poparcie społeczności Gminy Sośnie i po raz kolejny objął urząd Wójta naszej Gminy. Jego plany zawodowe, społeczne, gminne i rodzinne przerwała ciężka choroba, z którą przegrał. Zmarł 31 grudnia 2014 r. w wieku 56 lat. Krzysztof Bochen rozumiejąc młodych ludzi wychodził naprzeciw ich potrzebom. W czasie jego kadencji powstały boiska sportowe (również Boisko Orlik) w większości miejscowości należących do gminy. Gmina w tym czasie stała się liderem w pozyskiwaniu środków unijnych, z których to przebudowano większość sal wiejskich i szkół, zmodernizowano drogi, zbudowano i zagospodarowano parki rekreacyjno-sportowe w Granowcu i w Sośniach. W miejscowościach, w których brakowało sal wiejskich pobudowano nowe. Powstała oczyszczalnia ścieków, która na ówczesne czasy była ewenementem przy skromnym budżecie gminy. Dzięki jego inicjatywie rozbudowano stanicę Biały Daniel - ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy oraz przystań dla wędkarzy. Gmina Sośnie w tym czasie zajęła trzecie miejsce w ramach działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007-2013. Popierał inicjatywę powstawania Kół Gospodyń Wiejskich w każdym sołectwie. Dużym sukcesem Krzysztofa Bochena było otrzymanie milionowej dotacji na doposażenie szkół oraz mieszkańców gminy Sośnie w nowe komputery.
Pracę w urzędzie traktował jako służbę drugiemu człowiekowi i społeczności lokalnej w rozwiązywaniu problemów, tych osobistych i społecznych. „Czerpię z niej satysfakcję" tak mówił o swojej pracy. Był człowiekiem postępowym, mającym kreatywne i twórcze horyzonty myślowe. Działania Krzysztofa Bochena zostały docenione także przez uczniów naszej gminy i dzięki udziałowi szkół w projekcie edukacyjnym „eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan" stał się bohaterem wirtualnej encyklopedii, która zawarła w swoim zbiorze postacie wyjątkowe, znaczące dla Małych Ojczyzn Wielkopolski.
We wspomnieniach mieszkańców Krzysztof Bochen, Wójt Gminy Sośnie pozostał jako mądry, życzliwy człowiek i urzędnik, traktujący życie i pracę jako służbę drugiemu człowiekowi.
Rada Gminy Sośnie Uchwałą Nr LIV/424/2023 z dnia 24 maja 2023 roku nadała pośmiertnie tytuł ,,Zasłużony dla gminy Sośnie" śp. panu Krzysztofowi Bochenowi.