Plastikowe nakrętki. Zbieraj, aby pomagać!

 |  Kampanie i akcje społeczne

Są małe, ale to w ich liczbie leży siła i realna pomoc dla wielu potrzebujących.

Zachęcamy do zbierane nakrętek do koszy znajdujących się na terenie gminy Sośnie, które są następnie przekazywane na konkretny cel.

Zbierać należy nakrętki plastikowe z butelek po napojach, kefirze, jogurcie, mleku, soku, ale też nakrętki z pojemników po chemii gospodarczej czy kosmetykach. Ważne, żeby nakrętki oddawać bez elementów papierowych, metalowych czy plastikowych wewnątrz nakrętki.

Oznaczenia na zakrętkach, które wskazują na to, że nadają się one do recyklingu to trójkąt, a w nim litery: - PP,  - PE,  - LDPE,  - HDPE,  - PE-HD, - PE-LD.

Dopuszczalne oznaczenia to także trójkąt ze strzałek z liczbą  2, 4, 5, 02, 04 lub 05.

Dziękujemy mieszkańcom Gminy Sośnie i wszystkim Wam, którzy wrzucają nakrętki. Dla nas to tylko nakrętki a dla wielu osób często walka o życie, dlatego zbieramy bo to nic nie kosztuje.