• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Turnusy rehabilitacyjne

 |  Ogłoszenia i komunikaty

Od 1 stycznia  osoby uprawnione do emerytury rolniczej otrzymały możliwość korzystania z turnusów rehabilitacyjnych  a  opiekunowie osób niepełnosprawnych z turnusów regeneracyjnych  finansowanych przez  Kasę  Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  

Celem rehabilitacji leczniczej jest poprawa stanu zdrowia, poprawa stanu funkcjonalnego i kondycji psychofizycznej pacjentów. Turnusy regeneracyjne mają na celu poprawę kondycji psychofizycznej i jakości życia – informuje Dorota Hurna - kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ostrowie Wielkopolskim.

Na rehabilitację leczniczą kierowane są osoby uprawnione do emerytury rolniczej, które wymagają rehabilitacji ukierunkowanej na schorzenia narządu ruchu lub układu krążenia i nie mają przeciwwskazań do rehabilitacji leczniczej realizowanej przez KRUS. Z kolei z turnusu regeneracyjnego może skorzystać osoba, która wykazuje się samodzielnością psychofizyczną (sprawność ruchowa, funkcje poznawcze, stan emocjonalny) wymagająca poprawy kondycji psychofizycznej.

Turnus rehabilitacyjny trwa 21 dni, rolnik senior  ma zagwarantowane trzy zabiegi dziennie, natomiast turnus  regeneracyjny w formie stacjonarnej – 7 dni i  pacjent ma zagwarantowane cztery zabiegi dziennie. Program usprawniający i rodzaj zabiegów  będzie określał lekarz w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS  – mówi Dorota Hurna

Jak wygląda procedura  ubiegania się o taki turnus? – Podstawą skierowania jest wniosek sporządzony przez lekarza POZ  lub lekarza specjalistę , który należy  złożyć  w oddziale regionalnym lub placówce terenowej KRUS. Następnie wniosek zostaje poddany weryfikacji medycznej przez lekarza Regionalnego Inspektora Orzecznictwa Lekarskiego. Jeśli będzie pozytywnie zaopiniowany  będzie można skorzystać z turnusu w jednym z sześciu ośrodków  wchodzących w skład Centrum  Rehabilitacji Rolników w Horyńcu Zdroju, Iwoniczu Zdroju, Jedlcu, Kołobrzegu, Świnoujściu i Szklarskiej Porębie.

Warto zwrócić uwagę, że korzystanie z rehabilitacji leczniczej i turnusu regeneracyjnego za pośrednictwem KRUS nie pozbawi rolników   starania się o skierowanie na leczenie uzdrowiskowe finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Osoby zainteresowane  zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszej Placówki w Ostrowie Wielkopolskim lub telefonicznie   62 7373171.

Urząd Gminy Sośnie

ul. Wielkopolska 47
63-435 Sośnie

tel. +48 62 739 39 10
fax: +48 62 739 39 33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Pn - Pt:  7:30-15:30


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry