• Kontrast
 • Tekst
 • Powiększenie
 • Skalowanie treści 100%
 • Aa Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%

NOWE ZASADY SEGREGACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH

 |  Odpady komunalne
Informuje się mieszkańców Gminy Sośnie o obowiązku segregacji z dniem 1 stycznia 2022 r. na 6 frakcji odpadów tj.:
Do czterech worków/pojemników trafiać będą zatem:
 1. Metalu i tworzyw sztucznych.
 2. Papieru i makulatury.
 3. Szkła.
 4. Bioodpadów (BIO) – nowy wymóg: pojemniki o pojemności minimum 120 l zakupione indywidualnie przez mieszkańców, zgodnie ze szczegółową informacją poniżej.
 5. Popiołu i żużla – nowy wymóg: pojemniki o pojemności minimum 120 l zakupione indywidualnie przez mieszkańców, zgodnie ze szczegółową informacją poniżej.
 6. Odpadów pozostałych (zmieszanych).
W związku z wprowadzeniem zmian w systemie gospodarki odpadami, mieszkańcy Gminy Sośnie gromadzący popiół i żużel zobowiązani są z dniem 01.01.2022 r., do zaopatrzenia się na własny koszt w osobny pojemnik plastikowy spełniający normy, o pojemności nie mniejszej niż 120 l, do gromadzenia popiołu i żużlu. Pojemnik należy opatrzyć napisem „Popiół i żużel". Informujemy, że popiół odbierany będzie tylko w okresie zimowym (od 1 października do 30 kwietnia) co dwa tygodnie zgodnie z harmonogramem.

Dodatkowo zobowiązuje się mieszkańców, którzy gromadzą i oddają bioodpady w brązowych workach do zaopatrzenia się na własny koszt w osobny dodatkowy pojemnik plastikowy spełniający normy na gromadzenie bioodpadów. Pojemnik należy opatrzyć napisem „BIO". Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2021 r., nie będą już wydawane mieszkańcom worki brązowe na odpady BIO,  jak również nie będą odbierane ww. odpady w workach.
Do pojemnika z odpadami zmieszanymi należy wrzucać wszystko to, czego nie można odzyskać w procesie recyklingu, z wyłączeniem odpadów niebezpiecznych oraz frakcji odpadów wymienionych powyżej.
Pojemniki muszą być dostosowane do Polskiej Normy: PN EN 840 1:2013 05. Wszystkie inne pojemniki nieposiadające kołnierzy/chwytaków nie będą współpracowały z pojazdami specjalistycznymi i tym samym nie będą mogły być skutecznie opróżniane lub mogą zostać uszkodzone podczas odbioru.
Informuje się mieszkańców Gminy Sośnie, że poza sezonem grzewczym tj. w okresie od 1 maja do 30 września jezeli powstanie jakikolwiel "Popiół i żużel" z palenisk domowych nalezy go umieszczać w pojemniku na tzw. odpady resztkowe z odpadami zmiesznymi i zgodnie z harmonogramem odpad ten bedzie odbierany w tym okresie - w dni odbioru odpadów resztkowych czyli tzw. zmieszanych.

Urząd Gminy Sośnie

ul. Wielkopolska 47
63-435 Sośnie

tel. +48 62 739 39 10
fax: +48 62 739 39 33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Pn - Pt:  7:30-15:30


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry