Janisławice

Dnia 15.09.2018 r. w Janisławicach odbył się festyn rodzinny na pożegnanie lata. Festyn był zwieńczeniem pracy mieszkańców wioski nad budową nowej wiaty na placu zabaw w Janisławicach. Wiata powstała z inicjatywy trzech młodych matek oraz sołtysa wioski, którzy jako Inicjatywa Działaj Lokalnie Słoneczko Nasze wnioskowali w Programie „Działaj Lokalnie” X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie „Partnerstwo dla ...

W miejscowości Janisławice na drodze gminnej powstała nowa nawierzchnia asfaltowa. Na ten moment mieszkańcy wsi czekali długie lata, więc nie dziwi nikogo fakt, że radość jest ogromna. Drogę w Janisławicach przebudowano na odcinku ok. 800 m. Przedmiotem zamówienia była przebudowa nawierzchni części drogi gminnej w miejscowości Janisławice zlokalizowanej na działce nr 366 poprzez zmianę nawierzchni jezdni z gruntowo-tłuczniowej na nawierzchnię bitumiczną z tłuczniowymi poboczami.

dsc 0233W miejscowości Janisławice ruszyła kolejna inwestycja realizowana w tej kadencji. Jest to inwestycja podzielona na dwa etapy, gdzie dłuższy odcinek jest właśnie wykonywany a na II część drogi będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Ostatecznie całość zostanie zrealizowana w 2019 r.