15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego, ale i również święto kościelne - Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jest to jedno z najstarszych i najważniejszych świąt poświęconych Matce Bożej. Matka Boska Zielna zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach europejskich czczona jest, jako patronka ziemi i płodów rolnych. Z okazji święta składane są symboliczne dary w postaci warzyw, ziół czy kwiatów.

W czerwcu 2018 r. oddano do użytkowania nową drogę asfaltową w Kątach Śląskich. Jest to kolejna oddana inwestycja, która ma służyć mieszkańcom naszej Gminy. Lepsza droga to większe bezpieczeństwo, bardziej komfortowa jazda, a także większa estetyka okolicy. Dzięki środkom z budżetu Gminy Sośnie udało się wykonać odcinek o długości 343 metrów.

7 czerwca br., na zaproszenie pani sołtys Marii Marczak, w sali wiejskiej w Kątach Śląskich odbyło się spotkanie sołtysów. W wizycie uczestniczyli Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik, Sekretarz Gminy Justyna Maryniak, Skarbnik Gminy Joanna Chalińska, Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Ostojak. Spotkanie, które zainicjowali sołtysi miało charakter integracyjny, a samo spotkanie mijało w sympatycznej atmosferze.

Dzień Kobiet to coroczne święto kobiet o długiej, bo stuletniej, tradycji, obchodzone w Polsce 8 marca. Z tej to okazji w miejscowości Kąty Śląskie w dniu 11 marca 2017 r. zorganizowano wspaniałą uroczystość. Głównym organizatorem imprezy była Sołtys i Rada Sołecka, które na w/w uroczystości zaprosiły Panie do sali weselnej.

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. 3 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do miejscowości Kąty Śląskie. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich milusińskich, a to wszystko za sprawą sołtysa wsi, pani Marii Marczak, Pauliny Chareckiej oraz Rady Sołeckiej.