Sośnie

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas magiczny, czas wybaczania, spotkań, dzielenia się opłatkiem, obdarowywania prezentami. Samotne święta są bardzo trudnym okresem dla tych, którzy je przeżywają.

Druh Szymon, w dniu 2 sierpnia br. podróżując prywatnym samochodem drogą krajową nr 25 w pobliżu miejscowości Drołtowice zauważył niepokojące zachowanie osób w zaparkowanym na poboczu samochodzie osobowym. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że został świadkiem zatrzymania oddechu u dwumiesięcznego niemowlęcia.

W dniu 5 sierpnia br. na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowo „Biały Daniel” w Sośniach, odbył się „Piknik Zdrowia” dla członków Gminnego Klubu „Senior+” w Sośniach. Długo oczekiwane spotkanie w tak dużym gronie w końcu udało się zorganizować. Przy muzyce, tańcach i śpiewach seniorzy bawili się doskonale. Na stole nie zabrakło prawdziwych wiejskich specjałów. Był chleb ze smalcem, ogórki, swojski żur oraz pyszne dania z grilla. Tego dnia wszyscy ucze ...

Pietnaście par małżeńskich z terenu gminy Sośnie odebrało w piątek, 11 sierpnia br., medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia dostają małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie, co najmniej pięćdziesiąt lat.

Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Narodzenia NMP w Sośniach. Po liturgii uczestnicy i zaproszeni goście udali się do Sali Wiejskiej w Sośniach, gdzie wzniesiono uroczysty toast i dokonano wręczenia medali oraz zaproszono na ...

Klub „Senior+” w Sośniach powstał w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Klub Senior+ znajduje się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach. Ośrodek wsparcia funkcjonuje w ramach struktury organizacyjnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośniach.

W poniedziałek 28 czerwca podczas XXIX Sesji Rady Gminy Sośnie – Wójt Gminy Sośnie Pan Stanisław Budzik jednogłośnie otrzymał absolutorium. Przed absolutorium został przedstawił raport o stanie gminy za 2020 rok. Warto podkreślić, że raport o stanie Gminy Sośnie był dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, z którym mogli zapoznać się wszyscy mieszkańcy gminy. Zaprezentowany raport obejmował podsumowanie wykonanych inwestycji i wszystkich zadań gminy Sośnie. Następnie odbyła się debat ...

W budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach powstał Klub Senior+. Ośrodek wsparcia funkcjonuje w ramach struktury organizacyjnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośniach.

Przed nami jeden z najpiękniejszych okresów w roku, czyli święta Bożego Narodzenia . To czas nadziei, która w trudnym roku pandemii jest nam szczególnie potrzebna. Z tej okazji w piątek 18 grudnia w Urzędzie Gminy Sośnie odwiedził nas przedstawiciel Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, który w imieniu pani minister Marleny Maląg przekazał dla wszystkich mieszkańców gminy Sośnie najserdeczniejsze życzenia.

Zgodnie z tradycją dnia 6 grudnia obchodzony jest Dzień Świętego Mikołaja, na który to szczególnie najmłodsi czekają z utęsknieniem. Z tej okazji wszystkim dzieciom tym mniejszym i tym większym moc serdeczności, prezentów, uśmiechu, wielu radosnych chwil i wzruszeń w tym szczególnym dla Was dniu życzą władze Gminy Sośnie oraz GOKiGBP w Sośniach, która w tym roku dla wszystkich przedszkolaków biorących udział w konkursie przygotowała miłą niespodziankę.

Z początkiem grudnia ma się zakończyć modernizacja pomieszczeń, w których działać będzie Klub "Senior+". To nowa inicjatywa samorządu, która zostanie wdrożona od nowego roku dla najstarszych mieszkańców naszej gminy. Inwestycja będzie kosztować 187 836.00 złotych, z czego 150 tysięcy to dofinansowanie, które gmina pozyskała z rządowego programu "Senior+". Pomieszczenia zostaną wyremontowane i przystosowane do prowadzenia działań integracyjnych. Placówka będzie znajdować ...