• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Sośnie coraz bardziej pięknieje

 |  Sośnie

    11 lipca 2023 r. miało miejsce spotkanie, którego celem było podpisanie umowy z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim na współfinansowanie zadania w ramach XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
    Celem programu jest aktywizacja społeczności wiejskich przez wspieranie inicjatyw i przedsięwzięć mieszkańców na rzecz własnej miejscowości. Gmina Sośnie otrzymała dotację na zadanie: "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum wsi Sośnie wraz z tarasem".
    W ramach tego projektu teren przy tężni jeszcze bardziej stał się atrakcyjniejszy. Miejsce wzbogaciło się o elementy małej architektury (pole do mini golfa, kręgielnię plenerową, 2 tablice edukacyjne, urządzenia do gier zręcznościowych, urządzenie labirynt, młyńskie koło, nowe ławki, ławkę solarną,  leżaki, donice) służące rozrywce i integracji społecznej mieszkańców Gminy Sośnie.
    Ideą zagospodarowania było stworzenie miejsca łączącego wszystkie grupy pokoleniowe, a tym samym zintegrowanie miejscowej społeczności. Wyposażenie terenu w dodatkowe elementy i urządzenia poprawiło komfort korzystania z całego obiektu.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2020"

    Dofinansowanie z Wielkopolskiej Odnowy Wsi wyniosło 68 250,00 zł a całkowita wartość projektu to 97.500,00 zł. Zadanie jest już  wykonane ale urok tego miejsca zobaczymy i poczujemy dopiero wiosną 2024 roku.

Urząd Gminy Sośnie

ul. Wielkopolska 47
63-435 Sośnie

tel. +48 62 739 39 10
fax: +48 62 739 39 33

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Pn - Pt:  7:30-15:30


© Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry